عضویت    ورود
ورود به سایت
» » جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

باحضور تجری مدیرکل پدافند غیرعامل و توماچ فرماندار گمیشان و دستگاههای اجرایی شهرستانی

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

 صبح امروز نهم مهرماه جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان با حضور تجری مدیرکل پدافند غیرعامل و توماچ فرماندار گمیشان و دستگاههای اجرایی شهرستانی برگزار گردید. تجری مدیرکل پدافندغیرعامل استان دراین جلسه با تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل در مقابل دسیسه های دشمنان اظهار داشت: باید ضمن آمادگی در مقابل برنامه های دشمن،ضمن استحکام بخشی؛توجه ویژه ای به پدافند غیرعامل و آگاهی بخشی جامعه انجام پذیرد. وی گفت امروز نگاه دشمنان نظام از حوزه سخت به حوزه های نرم تغییر پیدا کرده است و تهدیدات ماهیت نوین و پیچیده و ترکیبی پیدا کرده است. 

 

تجری درخصوص وظایف و برنامه های شورای پدافند غیرعامل در شهرستان ها افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان - شناسایی مراکز ثقل و طبقه بندی زیرساخت ها و تاسیسات- آموزش پدافند غیرعامل در ادارات و ... - شناسایی سازه های محکم شهرستان به عنوان جاه پناه در مواقع اضطراری و تهدیدات - برگزاری مانور و رزمایش پدافندی و همایش های تخصصی و عمومی - پیگیری ارتقاء مسائل امنیتی و انتظامی با تهیه طرح های مناسب با وضعیت موجود دارای قابلیت اجرا پایش آسیب های فیزیکی ادارات – شناسایی آسیب پذیری در سطح شهرستان در حوزه اداره امور مردم شامل سامانه های تأمین مایحتاج عمومی مردم- بهداشت و درمان – خدمات آموزش – امنیت و اطلاع رسانی -طراحی و برنامه ریزی مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه انرژی و آب در سطح شهرستان- نظارت بر رعایت دقیق ملاحظات و ضوابط پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری در سطح شهرستان -پایش تهدیدات در حوزه بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان با دام را ازجمله وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان ها در حوزه پدافند غیرعامل دانست.

 

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان همچنین درخصوص رعایت الزامات پدافندی در موضوعات و مباحث سایبری و فضای مجازی و لزوم اهمیت دادن به مبحث 21 مقررات ملی شاختمان و موضوعات بیماری های گوشتی و مرغی در حوزه شهرستان گمیشان اشاره نمود و افزود پدافند غیرعامل باید بخشی از زندگی مسئولین و نیز فرهنگ عموم مردم جامعه شود. وی اقتصاد مقاومتی را مهمترین پدافند اقتصادی برشمرد و افزود با استفاده از کالاهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد بایستی اقتصاد خود را تقویت کنیم که همان پدافند اقتصادی می باشد. تجری اظهار داشت : مسئولین تا آنجایی که می توانند با استفاده از همه ظرفیتهای قانونی باید در بحث رضایتمندی مردم سخت تلاش کنند و رسیدگی جدی به مشکلات عموم مردم داشته باشند.

 

 

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

 

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

 

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گمیشان برگزار شد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

بنابراين پدافند غير عامل يک اصل خواهد بود براي هميشه، نه براي يک مقطع خاصي.....