عضویت    ورود
ورود به سایت
» » پیام تسلیت مدیرکل پدافند غیرعامل بمناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی


پیام تسلیت مدیرکل پدافند غیرعامل بمناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

پیام تسلیت مدیرکل پدافند غیرعامل بمناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گلستان طی پیامی رحلت فقیهِ مجاهد حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفت. 

 

                                                           (( اِنّا لِلّه وَ اِنّا اِِلَیهِ راجِعوُن ))

واقعه ی دردناکِ رحلتِ فقیهِ مجاهد، حضرت آیه الله حاج سیدمحمودهاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از مفاخرِ علمی و دینی را به ساحتِ قدسِ مهدوی - روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء - مقام‌ عظمای امامت و ولایت، حضرت آیه الله العظمی خامنه ای مدظله الوارف، دو ملّت ایران و عراق، حوزه های مقدسه ی علمیّه، بیت مکرّم و عموم شاگردان و ارادتمندانِ آن بزرگوار تسلیت عرض می نمایم.

آن آیتِ الهی و فقیهِ صمدانی، اسوه ی حسنه ای از یک عالمِ عاملِ قائم بود که در اوانِ جوانی، در حوزه ی علمیّه ی نجف و در مکتب بزرگانی همچون آیت الله شهید سیدمحمدباقر صدر و حضرت امام خمینی و دیگر اکابر و اعاظم فقها، رضوان الله علیهم اجمعین درخشید و ضمن نیل به درجه ی اجتهاد، با پرهیزِ از قعود و یکجانشینی، علیه رژیم سفّاکِ بعث عراق قیام کرده و با اِعتصام به آیه ی مبارکه ی "فَضَّل الله المُجاهِدینَ بِاَموالهم و اَنفُسهم عَلیَ القاعِدینَ دَرَجة" ، رنج حبس و شکنجه را به جان خریده و سه برادر بزرگوار خود را نیز طی مبارزه با رژیم بعث عراق، تقدیم اسلام نمود.

مرحوم هاشمی شاهرودی، پس از هجرت به ایران، دست از مبارزه با رژیم خونریزِ بعث عراق، برنداشته و حضور فعال در تاسیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق و پذیرش ریاست آن، یکی از اقدامات آن بزرگوار بود.

هاشمی شاهرودی، در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی نیز، یکی از چهره های علمی هوادار و همراهِ حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) و از عناصر مورد اعتماد ایشان در شورای نگهبان، مجلس خبرگان، قوه ی قضائیه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

اینجانب به نام خود و همکارانم ، ضمن تسلیت مجدد، از خدای غفور برای آن سفرکرده، روح و رضوان و وقوفِ در اَعلی غُرَفِ جنان را می طلبم و جبران این خسارتِ بزرگ را از محل لطف الهی آرزومندم.

 

                                                                                                 احمد تجری مفرد

                                                                                        مدیرکل پدافند غیرعامل استان

پیام تسلیت مدیرکل پدافند غیرعامل بمناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

اين موضوع را قبلا هم ابلاغ کرده‌ام و الان هم تأکيد مي‌کنم که تدابيرکارساز را در پدافند غيرعامل عملي کنيد.