عضویت    ورود
ورود به سایت
» » سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان رامیان

به منظور تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل در مقابل دسیسه های دشمنان برگزار شد:

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان رامیان

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان رامیان

 صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان رامیان به ریاست فرماندار و با حضور و سخنرانی تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری، ائمه جمعه و جماعات منطقه، اعضای شورای تامین و مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری رامیان برگزار شد.

تجری مدیرعامل پدافندغیرعامل استان دراین جلسه با تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل در مقابل دسیسه های دشمنان اظهار داشت: باید ضمن آمادگی در مقابل برنامه های دشمن،ضمن استحکام بخشی؛ توجه ویژه ای به پدافند غیرعامل و آگاهی بخشی جامعه انجام پذیرد.

 

تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استان نیز در این جلسه با تصریح این مطلب که هدف دشمن ضعیف کردن و آسیب پذیر کردن مردم نسبت به نظام است گفت : در زمینه پدافند غیر عامل مردم باید آموزش دیده و اطلاع رسانی گردد. وی با اشاره به فضای مجازی و تهدیدات سایبری ، اهداف دشمن را ایجاد تفرقه در جامعه دانست .

 

وی گفت: اولین ماموریت پدافند غیرعامل رصد، پایش و احصاء تهدیدات است. معمولا اولین تهدیدها در ایران صورت می گیرد چون ما آزمایشگاهی هستیم که مورد تهدید مدل های مختلف هستیم. استراتژی دشمن در مدلهای مختلفی شکل می گیرد . بخش زیادی از تهدیدات اخیر افکار عمومی است: مدل هیبریدی تهدید مبتنی بر این است که چگونه افکار عمومی را همراهی و دنبال کند. جنگ امروز این است که ما بتوانیم مردم را اداره، کنترل و حفظ کنیم که اگر چنین کردیم، برنده جنگ خواهیم شد. جنگ امروز به نوعی بر نحوه‌ی اداره مردم و کنترل آنهاست که شبکه های اجتماعی و رسانه ها بر افکار عمومی حکمفرمایی می کنند.


تجری افزود: جنگی که ما با آن روبرو هستیم، عرصه هایش متفاوت است، محورآن مردم و زمینه آن افکار عمومی است. به نوعی نوع شکل گیری و اداره کردن افکار عمومی است که رسانه ملی نقش بسیار مهمی دارد و یکی از مهمترین موضوعات در جنگ اقتصادی مسئله تعیین نقش برای مردم است: اینکه مردم مقابل یا کنار ما هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است. وی اظهار داشت: از آن جهت که حوزه فرهنگ و رسانه الگو را شکل می دهد. مدیریت افکار عمومی در حوزه اقتصاد سنگین تر از مدیریت بازار است.

 

تجری درخصوص وظایف و برنامه های شورای پدافند غیرعامل در شهرستان ها افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان - شناسایی مراکز ثقل و طبقه بندی زیرساخت ها و تاسیسات- آموزش پدافند غیرعامل در ادارات و ... - شناسایی سازه های محکم شهرستان به عنوان جاه پناه در مواقع اضطراری و تهدیدات - برگزاری مانور و رزمایش پدافندی و همایش های تخصصی و عمومی - پیگیری ارتقاء مسائل امنیتی و انتظامی با تهیه طرح های مناسب با وضعیت موجود دارای قابلیت اجرا پایش آسیب های فیزیکی ادارات – شناسایی آسیب پذیری در سطح شهرستان در حوزه اداره امور مردم (شامل سامانه های تأمین مایحتاج عمومی مردم- بهداشت و درمان – خدمات آموزش – امنیت و اطلاع رسانی) -طراحی و برنامه ریزی مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه انرژی و آب در سطح شهرستان- نظارت بر رعایت دقیق ملاحظات و ضوابط پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری در سطح شهرستان -پایش تهدیدات در حوزه بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان با دام را ازجمله وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان ها در حوزه پدافند غیرعامل دانست.

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان رامیان

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان رامیان

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

تا اين دشمن وجود دارد، تهديد هست و تا تهديد هست، فکر و آمادگي دفاعي بايد باشد.