عضویت    ورود
ورود به سایت
» » تحویل اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران استانداری به هلال احمر استان

با حضور مدیران کل استانی برگزار گردید:

تحویل اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران استانداری به هلال احمر استان

تحویل اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران استانداری به هلال احمر استان

در جلسه ای که صبح امروز شنبه ۹۶/۱۰/۲ با حضور تجری مدیرکل پدافند استانداری و مدیران استانی و شهرستانی در شهرداری نوده خاندوز برگزار گردید ، اقلام و تجهیزات امدادی مدیریت بحران از طرف استانداری گلستان جهت بهره برداری در حوادث به جمعیت هلال احمر واگذار گردید.

در این جلسه تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ضمن اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل و نقش آن در پیشگیری از حوادث دشمن ساز  و حوادث طبیعی عنوان نمود ، پدافند غیرعامل باعث تسهیل مدیریت بحران و کاهش آسیب های جانی و مالی و حفظ زیر ساخت ها می شود و در صورت اقدامات پدافند غیرعامل ما در مقابل حوادث و بلایای طبیعی نیز ضمن آمادگی کامل باعث کاهش آسیب و افزایش ایمنی خواهیم بود.

در این جلسه دکتر حسین احمدی ضمن اشاره به ۵ دی روز ملی ایمنی در زلزله وضمن گرامیداشت سالروز زلزله بم تشکر از حمایت های مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استانداری از برنامه های امدادی و عام المنفعه ،با اشاره به بحث آموزشها در راستای ارتقای سطح دانش علمی و تخصصی و کسب مهارت و در کنار آن برگزاری مانورها و ارائه آموزشهای همگانی و اهمیت آن در تمام دنیا به عنوان یک مقوله مهم برشمرد و اشاره نمود ما نیز باید در همین راستا گام برداشته و اولویت اصلی و مهم در ساعات و روزهای اولیه را در جهت رسیدن به ساماندهی درست در مدیریت بحران با حفظ خونسردی و آرامش و آمادگی با تمام توان مهیا کنیم و اینها همه محقق نمی شود مگر با آموزش های تخصصی در تمام زمینه ها؛برگزاری مانور سنجش توانایی،ارتقای تجهیزات لجستیکی فنی،و سیستم های پیشرفته ارتباطی در زمان بحران،اهمیت و تقویت تیمهای تخصصی و زنده یاب سگهای تجسس؛
دکتر احمدی با اشاره به عملکرد خوب و قابل اعتماد تیم مدیریت بحران در حادثه معدن زمستان یورت و سیل شرق استان گفتند:
لازم است تا از دانش روز دنیا عقب نباشیم و اما در مقوله ایمنی در زلزله هم به لحاظ آموزش های لازم و هم به لحاظ زیر ساختی نیازمند آن هستیم تا در این زمینه به طور تخصصی ؛در تمامی سطوح بیشتر کار شود.
مدیرعامل هلال احمر در پایان ضمن تشکر از عنایت ویژه و تخصصی دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان به مقوله عملکردی هلال احمر و نقش و جایگاه آن به عنوان یک ارگان امدادرسان در حوادث گفتند:

درپایان جلسه تفاهم نامه واگذاری 5 دستگاه از تجهیزات واقلام امدادی اضطراری شامل: یک دستگاه سیار نانوایی صحرایی، یک دستگاه نانوایی سیار، یک دستگاه سیار آشپزخانه صحرایی،یک دستگاه سیار ریموک(خبازخانه) به ارزش(ده میلیارد ریال) تحویل جمعیت هلال احمر گردید.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

امروز پدافند غيرعامل براي ما مهم است. بخش هايي دارند انجام مي دهند، سپاه هم کارهاي خوبي کرده، مطلع هستم. اما در عين حال باز بايستي کار کرد، تلاش کرد و اين امکانات را در اختيار پدافند غيرعامل قرار بدهيد.