عضویت    ورود
ورود به سایت
» » سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

با حضور و سخنرانی تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری برگزار شد :

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 

صبح امروز چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان آق قلا به ریاست فرماندار و با حضور و سخنرانی تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری، و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و مشاور استاندار در امور اهل سنت، ائمه جمعه و جماعات منطقه، اعضای شورای تامین و مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری آق قلا برگزار شد.

 

تجری مدیرعامل پدافندغیرعامل استان دراین جلسه با تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل در مقابل دسیسه های دشمنان اظهار داشت: باید ضمن آمادگی در مقابل برنامه های دشمن،ضمن استحکام بخشی؛توجه ویژه ای به پدافند غیرعامل و آگاهی بخشی جامعه انجام پذیرد.

 

تجری درخصوص وظایف و برنامه های شورای پدافند غیرعامل در شهرستان ها افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان - شناسایی مراکز ثقل و طبقه بندی زیرساخت ها و تاسیسات- آموزش پدافند غیرعامل در ادارات و ... - شناسایی سازه های محکم شهرستان به عنوان جاه پناه در مواقع اضطراری و تهدیدات - برگزاری مانور و رزمایش پدافندی و همایش های تخصصی و عمومی - پیگیری ارتقاء مسائل امنیتی و انتظامی با تهیه طرح های مناسب با وضعیت موجود دارای قابلیت اجرا پایش آسیب های فیزیکی ادارات – شناسایی آسیب پذیری در سطح شهرستان در حوزه اداره امور مردم (شامل سامانه های تأمین مایحتاج عمومی مردم- بهداشت و درمان – خدمات آموزش – امنیت و اطلاع رسانی) -طراحی و برنامه ریزی مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه انرژی و آب در سطح شهرستان- نظارت بر رعایت دقیق ملاحظات و ضوابط پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری در سطح شهرستان -پایش تهدیدات در حوزه بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان با دام را ازجمله وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان ها در حوزه پدافند غیرعامل دانست.

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 
تجری با اشاره به شرایط اقتصادی امروز در ادامه افزود : امروز آنچه مطرح است برای دشمنان ما، جنگ اقتصادی است. وی اظهار داشت: مقام معظم انقلاب فرمودند : "ما درگیر یک جنگ تمام عیاراقتصادی هستیم." اتاق جنگ آمریکا علیه ما عبارت است از وزارت خزانه‌داری آمریکا .

 

وی در ادامه گفت: در واقع جنگ اقتصادی حمله به مولفه های اقتصادی کشور حریف با هدف از پا درآوردن نظام حاکم است. امروز در نگاه آمریکایی ها نظام بانکی خط مقدم جنگ اقتصادی است و بیشترین تمرکز وزارت خانه های خارجه و خزانه داری آمریکا بر کنترل نظام مالی سایر کشورهاست.  متاسفانه امروزه دلار تبدیل به یک اسلحه جنگی شده است.
تجری افزود : یانک مرکزی آمریکا رسماً اعلام کرده است که دلار را تبدیل به یک اسلحه در جنگ اقتصادی کرده که از درگاه سوئیفت توان کنترل آن را در اختیار دارد. تنها علاج و راه مبارزه در جنگ اقتصادی پدافند اقتصادی و اقتصاد مقاومتی می باشد.


دبیر شورای پدافند غیرعامل استان در پایان اظهار داشت ما می بایست تلاش کنیم تا بتوانیم به یک فهم مشترک از تهدیدات برسیم و با شناخت درست تهدیدات آنها را تبدیل به فرصت کنیم ؛ این موضوع یک اجماع ملی می خواهد. وی گفت دشمن در تلاش برای تغییر افکار، باورها و رفتارها و ساختارهای ایرانیان است: این موارد استراتژی دشمن برای غلبه بر مردم ایران و نفوذ و تسلط بر کشور است.

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 

سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری آق قلا

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

امروز پدافند غيرعامل براي ما مهم است. بخش هايي دارند انجام مي دهند، سپاه هم کارهاي خوبي کرده، مطلع هستم. اما در عين حال باز بايستي کار کرد، تلاش کرد و اين امکانات را در اختيار پدافند غيرعامل قرار بدهيد.