عضویت    ورود
ورود به سایت
» » جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

با حضور تجری مدیرکل پدافند غیرعامل و اساتید و نخبگان دانشگاهی :

جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

 صبح امروز جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان با حضور تجری مدیرکل پدافند غیرعامل و اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار گردید. تجری درخصوص اهمیت تشکیل و فعال نمودن اتاق فکر گفت: به دلیل نهفته بودن فرصت و تهدید در دانش و تکنولوژی، پدافند غیرعامل هم به دانش و تکنولوژی متکی می باشد که بطور مثال در فناوری های اینترنت اشیا، گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی تهدیدات و فرصت هایی وجود دارد که اگر این موضوعات به درستی مطالعه شود و فرصت ها و تهدیدها شناخته شود باعث می شود دستگاه های ذی ربط نسبت به این تهدیدات آشنا شوند و دولت و کشور رویکردی هوشمندانه نسبت به این موضوعات اتخاد کند و فرصت های این تکنولوژی ها را بشناسد و از فرصت های آن بهره برداری و با تهدیداتش مقابله کند.


وی افزود: از آنجایی که پدافند غیرعامل بایستی تهدیدات را رصد و پایش نموده و مصون سازی را دنبال کند و بتواند اثر تهدیدات را خنثی یا کاهش دهد، و امروزه تهدیدات با دانش و تکنولوژی ترکیب شده، لازم است با تشکیل و فعال نمودن اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل، یک رصد خانه دانش و تکنولوژی در استان ایجاد شود تا موضوعات جدید و مبتلابه و تهدیدات استان را سریع تحلیل و شناسایی کند و از مواهب و فرصت ها استفاده، و مضرات را کنترل کنیم. 

تجری عنوان داشت وظیفه پدافند غیرعامل : کنترل و پایش آسیب پذیری ها و پایش تهدید و مقابله با اثر تهدید در کشور و خنثی نمودن آن تهدیدات با طیفی از اقدامات غیرنظامی، فنی مهندسی، مدیریتی، سایبری و فرهنگی است.

وی ادامه داشت، بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی برای بدن می باشد و حفاظت از پیکره کشور و مردم و جامعه و زیرساخت ها در برابر تهدیدات و پایدار سازی ساختار دستگاه اجرایی در برابر تهدیدات را جز ماموریت های سازمان پدافند غیرعامل کشور تعریف کرده اند و در همه وزارتخانه های نظامی و غیرنظامی موضوعات پدافند غیرعامل دنبال و پیگیری شده است و اتاق فکر نخبگان بازوی فکری و علمی کارگروه های تخصصی و شورای پدافند غیرعامل استان هستند.

 در ادامه هر یک از اعضای اتاق فکر پدافند غیرعامل درخصوص ویژگی های اتاق فکر و مووعات قابل تحقیق و بومی نمودن تحقیقات و پژوهش ها در حوزه پدافند غیرعامل مطالبی را عنوان نمودند.

جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

 

جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

 

جلسه اتاق فکر نخبگان پدافند غیرعامل استان برگزار گردید

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

بيانات مقام معظم رهبري درخصوص پدافند غيرعامل :