عضویت    ورود
ورود به سایت
» » حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت


حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت

حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت

 صبح امروز تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت حضور یافته و ایراد سخنرانی نمود. این جلسه که با حضور طباطبایی فرماندار شهرستان مینودشت، حجت السلام والمسلمین حسینی امام جمعه مینودشت، کوسه غراوی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و رؤسای دستگاههای اجرایی شهرستان مینودشت برگزار شد، تجری درخصوص اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل مطالبی را عنوان نمود.

تجری مدیرکل پدافند غیر عامل استان نیز در این جلسه با تصریح این مطلب که هدف دشمن ضعیف کردن و آسیب پذیر کردن مردم نسبت به نظام است گفت : در زمینه پدافند غیر عامل مردم باید آموزش دیده و اطلاع رسانی گردد. وی با اشاره به فضای مجازی و تهدیدات سایبری ، اهداف دشمن را ایجاد تفرقه در جامعه دانست .

وی گفت: اولین ماموریت پدافند غیرعامل رصد، پایش و احصاء تهدیدات است. معمولا اولین تهدیدها در ایران صورت می گیرد چون ما آزمایشگاهی هستیم که مورد تهدید مدل های مختلف هستیم. استراتژی دشمن در مدلهای مختلفی شکل می گیرد . بخش زیادی از تهدیدات اخیر افکار عمومی است: مدل هیبریدی تهدید مبتنی بر این است که چگونه افکار عمومی را همراهی و دنبال کند. جنگ امروز این است که ما بتوانیم مردم را اداره، کنترل و حفظ کنیم که اگر چنین کردیم، برنده جنگ خواهیم شد. جنگ امروز به نوعی بر نحوه‌ی اداره مردم و کنترل آنهاست که شبکه های اجتماعی و رسانه ها بر افکار عمومی حکمفرمایی می کنند.
تجری افزود: جنگی که ما با آن روبرو هستیم، عرصه هایش متفاوت است، محورآن مردم و زمینه آن افکار عمومی است. به نوعی نوع شکل گیری و اداره کردن افکار عمومی است که رسانه ملی نقش بسیار مهمی دارد و یکی از مهمترین موضوعات در جنگ اقتصادی مسئله تعیین نقش برای مردم است: اینکه مردم مقابل یا کنار ما هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی اظهار داشت: از آن جهت که حوزه فرهنگ و رسانه الگو را شکل می دهد. مدیریت افکار عمومی در حوزه اقتصاد سنگین تر از مدیریت بازار است.

 

تجری درخصوص وظایف و برنامه های شورای پدافند غیرعامل در شهرستان ها افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیر شهرستان - شناسایی مراکز ثقل و طبقه بندی زیرساخت ها و تاسیسات- آموزش پدافند غیرعامل در ادارات و ... - شناسایی سازه های محکم شهرستان به عنوان جاه پناه در مواقع اضطراری و تهدیدات - برگزاری مانور و رزمایش پدافندی و همایش های تخصصی و عمومی - پیگیری ارتقاء مسائل امنیتی و انتظامی با تهیه طرح های مناسب با وضعیت موجود دارای قابلیت اجرا پایش آسیب های فیزیکی ادارات – شناسایی آسیب پذیری در سطح شهرستان در حوزه اداره امور مردم (شامل سامانه های تأمین مایحتاج عمومی مردم- بهداشت و درمان – خدمات آموزش – امنیت و اطلاع رسانی) -طراحی و برنامه ریزی مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه انرژی و آب در سطح شهرستان- نظارت بر رعایت دقیق ملاحظات و ضوابط پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری در سطح شهرستان -پایش تهدیدات در حوزه بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان با دام را ازجمله وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان ها در حوزه پدافند غیرعامل دانست.

 

سید رضا طباطبایی فرماندار مینودشت در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت : موفقیت های نظام در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، علمی و نظامی برای مردم تبیین شود و مردم از عملکرد نظام مطلع گردند . وی تاکید کرد رعایت انصاف و عدالت در حوزه های مختلف کاری باید از سوی روسای محترم ادارات با توان بیشتر اجرایی شود و به خواست های مردم با دیده گشاده تری نگریسته شود . 

 

حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت

 

حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت

 

حضور و سخنرانی مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

از جمله چيزهاي بسيار مهم، دفاع غيرعامل است. هر مقداري که مسئوليت و ماموريتش به شما محول مي‌شود.