عضویت    ورود
ورود به سایت
» » کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماری های دام بسیار ضروریست

تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استان در دیدار با مدیر کل دامپزشکی گلستان مطرح نمود:

کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماری های دام بسیار ضروریست

کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماری های دام بسیار ضروریست

 به منظور بررسی تهدیدات تخصصی در حوزه بیماری های دامی در استان، صبح امروز تجری مدیرکل پدافند غیرعامل استان با دکتر غلامرضا محرابی مدیر کل دامپزشکی گلستان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار تجری گفت: با توجه به مرزی بودن استان گلستان، کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماریهای مشترک دام و انسان در سطح استان بسیار ضروریست. وی افزود : كنترل و ریشه کنی بيماري هاي استراتژيك دامي در منطقه بویژه استان گلستان با توجه به موقعیت و ظرفیت های دامی بسیار مهم است. دبیر شورای پدافند غیرعامل استان نیز درخصوص کنترل بیماری آنفولانزای پرندگان، افزایش کنترل ورود دام در مبادی ورودی غرب و شرق استان ، پایش و کنترل بیماری تب کریمه کنگو در استان و مقابله با دام های غیرمجاز و بیماری های مشکوک را از اقدامات اصلی در پدافند زیستی نام برد که برای سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد. 

وی توانمندی در نظام سلامت كشور با كنترل و ریشه کنی بيماري هاي مشترك بين انسان و حيوان و نظام مراقبت ایمنی توليدات دامي و آبزی پروری از وظایف مهم اداره کل دامپزشکی می باشد که بحمدلله با تلاش و همت مسئولان دامپزشکی در این راستا فعالیت های مناسبی داشته است.

 در ادامه دکتر محرابی مدیر کل دامپزشکی گلستان ضمن تشکر از فعالیتها و پیگیری های اداره کل پدافند غیرعامل درخصوص پدافند زیستی و تهدیدات حوزه دامی در استان ضمن اشاره به شعار دام سالم غذای سالم و انسان سالم ، درخصوص سامانه یکپارچه پایش و مراقبت بیماری ها، سامانه ردیابی دام زنده و فرآورده های خام دامی، قرنطینه و امنیت زیستی، خدمات دارویی واکسن و داروهای گیاهی و نیز رقابت پذيری خدمات دامپزشکی با تكيه بر استاندارد هاي جهاني به کمک دانش و فناوری های نوین و مشاركت حداكثري مردم مطالبی را عنوان نمود.

کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماری های دام بسیار ضروریست

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

به دولت جمهوري اسلامي اعلام گردد، منبعد وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها موظف گردند در اعتبارات عمراني پروژه‌هاي حساس و مهم، اعتبار مورد نياز دفاع غيرعامل را منظور نمايند.