عضویت    ورود
ورود به سایت
» » جلسه هم اندیشی مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل دامپزشکی استان

به منظور بررسی، پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دامی و نوپدید برگزار شد :

جلسه هم اندیشی مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل دامپزشکی استان

 

 جلسه هم اندیشی مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل دامپزشکی استان

صبح امروز جلسه مشترک و هم اندیشی مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل دامپزشکی استان با محوریت پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دامی و نوپدید در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی برگزار شد. 

دکتر محرابی، مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با بیان اینکه در کشور ما صنعت دامپروری و طیور به عنوان دومین سرمایه ملی و مولد بوده و اشتغال بیش از ۲۵ درصد جمعیت ایران از این طریق تامین می شود. وی خاطر نشان کرد: وجوه مشترکی بین پدافند غیرعامل و حوزه دامپزشکی وجود دارد که اثرگذار و تضمین کننده‌ی امنیت، سلامت و کاهش اضطراب مردم است.

دکتر محرابی از طرح ملی مبارزه با تب برفکی خبر داد و گفت: مبارزه با این بیماری که به شدت مسری و آسیب‌زا به صنعت دامپروری و اقتصاد استان است در حال انجام است اما با طرح جدید دولت هزینه واکسیناسیون گاو و گوساله به عهده دامداران و فقط هزینه یک سوم دام سبک (بز و گوسفند) بر اساس ارزیابی ریسک به صورت رایگان انجام میشود. این در حالی است که استان ما با کشور ترکمنستان همسایه است و این کشور به صورت رسمی اداره دامپزشکی ندارد و این آسیب پذیری ما را افزایش میدهد.

در این جلسه مهندس مقدم مدیر کل پدافند غیرعامل استان گلستان، با بیان اینکه ارزیابی و ریسک مخاطرات مرتبط با حوزه فعالیت هر دستگاهی می تواند بهترین راه بازدارنده گسترش آسیبهای ناشی از مخاطرات پیش رو باشد، تحقق عملی این امر را مستلزم ارزیابی آگاهانه و مستمر تهدیدهای حوزه فعالیت دانستند.

ایشان همچنین خاطرنشان کردند در این فرایند، آموزش و مانورهای دورمیزی و میدانی قطعا موجب تسلط بیشتر به شرایط و واکنش تاثیرگذار و به موقع در مواجهه با تهدیدات احتمالی خواهد شد و بر این اساس می بایست با اولویت بندی اقدامات، از سرمایه ها و اعتبارات در اختیار با حداکثر تاثیرگذاری بهره برد و برگزاری مستمر کارگروه های تخصصی پدافند غیرعامل و پیگیری فرایند اجرایی اقدامات در شورای هماهنگی پدافند غیرعامل استان می تواند موجب استفاده از کلیه ظرفیت های موجود برای کاهش آسیب پذیری در بخش های مختلف گردد.

جلسه هم اندیشی مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل دامپزشکی استان

 


 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

پدافند غيرعامل يک اصل براي هميشه است و نبايد با هيچ بهانه و توجيهي متوقف شود.

تابلو اعلانات