عضویت    ورود
ورود به سایت
» » مهمترین هدف پدافند غیرعامل کاهش آسیب‌پذیری و ارتقاء تاب‌آوری در جامعه است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان در جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش:

مهمترین هدف پدافند غیرعامل کاهش آسیب‌پذیری و ارتقاء تاب‌آوری در جامعه است

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش گفت: هدف اصلی و نهایی پدافند غیرعامل کاهش آسیب‌پذیری و ارتقاء تاب آوری در جامعه است از این رو دولت در سال‌های اخیر در حوزه پدافند و مدیریت بحران چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ عملکردی اقدامات قابل قبولی را انجام داده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گالیکش، صادقعلی مقدم مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان صبح پنجشنبه (10مهرماه) در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش اظهار کرد: در حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و غیره که با آن مواجه هستیم، در برخی موارد انسان از طریق اقداماتی چون تغییر کاربری‌ها و جانمایی‌های نامناسب برخی پروژه‌ها موجب تشدید حوزه تهدید ناشی از این حوادث می‌شود.

وی افزود: انسان می‌تواند در تشدید آثار یا کاهش تلفات حوادث طبیعی نقش‌آفرین باشد. چراکه تجربه ثابت کرده است یک حادثه خود به عنوان یک تهدید مطرح است ولی آنچه که موجب افزایش خسارات و تلفات سنگین و جبران‌ناپذیر حوادث طبیعی می‌شود، مجموعه اقدامات نادرست انسان‌هاست. بنابراین باید در اجرای برخی اقدامات و پروژه‌ها چه قبل از انجام و چه در حین اجرا و چه بعد از آن همه جوانب امر مدنظر قرار گیرد.

مقدم ادامه داد: در مجموعه اقدامات موردنظر، تمامی دستگاه‌ها باید در حوزه فعالیتی که دارند، به صورت مستمر و مداوم در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اصل تشکیل حوزه پدافند، در جهت اجرای شرح وظایف خود بر اساس وظیفه‌مندی، برای ارزیابی و کاهش مخاطرات احتمالی تلاش نمایند و این مهم می‌طلبد که همه دستگاه‌ها از اشرافیت کاملی برای ارزیابی تهدیدات در حوزه‌ای که خودشان فعالیت دارند برخوردار باشند و عملاً به همین نسبت بر اساس فراخور امکانات و اعتباراتی که در اختیار دارند، تمهیداتی را در نظر گیرند تا بتوانند اثرات تهدیدات را تا حدودی خنثی نمایند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان گفت: رویکرد پدافند غیرعامل ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده و میزان آمادگی آنها در مواجهه با حوادث طبیعی است.

وی تأکید کرد: شهرداران وضعیت ایمنی و امنیت دستگاه‌های مهم و خدمات‌رسان را در شهرها مورد بررسی قرار دهند، از این جهت که در شرایط سخت، اولین واحدهایی که باید از پایداری کامل برخوردار باشند، همین دستگاه‌ها و ادارات خدمات‌رسان هستند. در غیر این صورت اصل ارائه خدمات به مردم با چالش جدی روبه‌رو خواهد شد.

مقدم خاطرنشان کرد: مهمترین اصل در حوزه پدافند غیرعامل حفاظت از جان آدم‌ها بوده و در مرحله بعدی مراقبت از تاسیسات زیرساختی و خدماتی در شهرها و روستاها است.

وی یادآور شد: همه ادارات موظف هستند نسبت به ارائه اولویت‌های فرآیند کاری خود برای پروژه‌هایی که در حوزه پدافندی و کاهش آسیب‌پذیری جمعیت تحت مدیریتشان را در بر می‌گیرد، اقدام نمایند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان در پایان تصریح کرد: با فرهنگ‌سازی در بین شهروندان برای مشارکت عمومی و افزایش میزان آگاهی عمومی مردم و رعایت بهداشت‌ فردی در بحث پیشگیری و مقابله با کرونا، تا حدود زیادی می‌توان از ایجاد هرگونه بروز پیک بیماری در جامعه جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

بگوييد کار پدافند غيرعامل را به جريان بيندازند، من گفته بودم بسيجي کارکنند.

تابلو اعلانات