عضویت    ورود
ورود به سایت
» » جلسه ویدئو کنفراس ستاد انسانی آنفولانزای حاد پرندگان

با حضور معاونت امنیتی سیاسی استاندار و جمعی از مدیران کل

جلسه ویدئو کنفراس ستاد انسانی آنفولانزای حاد پرندگان

 

جلسه ویدئو کنفراس ستاد انسانی آنفولانزای حاد پرندگان

 

صبح امروز جلسه ویدئو کنفراس ستاد انسانی آنفولانزای حاد پرندگان با حضور معاون سیاسی وامنیتی استاندار، مدیرکل اداره پدافند غیرعامل و مدیرکل اداره دامپزشکی با فرمانداران در راستای بررسی و هماهنگی لازم درخصوص اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع انفلانزای فوق حاد پرندگان در استان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان تأکید کرد: مردم و مرغداران در صورت مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان به فرمانداری‌ها و یا ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها گزارش دهند.

احسان مکتبی، در جلسه ستاد استانی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید؛ بابیان این مطلب تصریح کرد: مهمترین و مؤثرترین راه مقابله با بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ورود تیم واکنش سریع در زمان طلایی اولیه جهت کنترل و امحاء طیور است، بر این اساس، از مردم و بویژه مرغداران می خواهیم در صورت مشاهده موارد مشکوک به فرمانداری‌ها و یا دامپزشکی شهرستان‌ها گزارش دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و با توجه به درگیری کشورهای همسایه با این بیماری و شرایط انتقال سریع آن از حیوان به انسان، بر مراقبت و پایش مستمر دستگاه‌ها ی اجرایی ذیربط و در رأس آنها فرمانداری‌های سراسر استان از تالاب‌ها، مرغداریها و محل‌های تجمع و نگهداری طیور زنده تاکید کرد.

همچنین در این جلسه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از اداره کل دامپزشکی استان خواست جهت موفقیت در انجام اقدامات پیشگیرانه، به‌صورت جدی از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی استفاده نماید.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.