عضویت    ورود
ورود به سایت
» » اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

مدیرکل پدافند غیرعامل استان خبر داد:

اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گلستان گفت: همزمان با هفته نکوداشت پدافند غیرعامل از 4 لغایت 11 آبان ماه 500 ویژه برنامه از جمله دوره های آموزشی، همایش، رزمایش، نمایشگاه و مسابقه، افتتاح‌ و کلنگ زنی، جلسه کارگروههای تخصصی و ... در گلستان برگزار می‌شود.

محمدتقی محمدی روز چهارشنبه در نشست خبری آغازین روز هفته نکوداشت پدافند غیرعامل با اصحاب رسانه افزود: از امروز چهارشنبه چهارم آبان ماه ویژه برنامه های مختلفی با شعار «برای مردم، پدافند دانش بنیان، حفاظت از زیرساخت‌ها، تداوم کارکردها» در استان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: به یقین توسعه استان گلستان باید با نگاه پدافند غیرعامل صورت بگیرد و مدیران و مسوولان در ذات برنامه ریزی ها و طرح های اجرایی به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اظهار داشت: به یقین نقش اصحاب رسانه، خبرگزاری ها و مطبوعات محلی در آموزش و ارتقا پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف انکارناپذیر است.

وی بیان کرد: اقدامات پدافندی در دولت سیزدهم مورد توجه ویژه بوده و در گلستان دو سند و نقشه راه مطالعاتی پدافند غیرعامل ابلاغ شده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: سند پدافند غیرعامل استان گلستان که از سال ۱۳۹۴ آغاز شده از سال گذشته راهبردهای حاصل از این مطالعات در حوزه های مختلف از جمله آب، برق، فرهنگی و سایبری در دستور کار قرار گرفته است و همچنین سند پدافند غیرعامل شهر گرگان که از سال ۱۳۹۷ آغاز شده بود در سال جاری ابلاغ خواهد شد.

محمدی افزود: در دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۲۰ جلسه کارگروه در حوزه پدافند غیرعامل برگزار شده و همچنین ۱۰ دوره آموزشی با ۲۰ هزار نفر ساعت، ۲۳۹ رزمایش، ۳۷ بازدید میدانی و ۳۵ نشست تخصصی با مدیران دستگاه‌ها در این مدت زمان انجام شده است.

وی اظهار داشت: براساس بند ح تبصره 19 قانون بودجه امسال، دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تا یک درصد اعتبارات خود را در زمینه اقدامات مرتبط به حوزه پدافند غیرعامل هزینه کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گلستان با اشاره به حمایت های دولت از حوزه پدافند غیرعامل بیان کرد: ایجاد و توسعه نیروگاه‌های کوچک مقیاس CHP و استفاده از پنل خورشیدی از رویکردهای جدی دولت برای دستیابی به توسعه پایدار با نگاه پدافند غیرعامل است.

به گفته وی: رفع چالش آفات و بیماری‌های جنگلی «پارک ملی گلستان» و منطقه «جهان‌نما» نیازمند اعتباری حدود ۵۰ میلیارد ریال جهت پاکسازی است تا از آسیب آفت‌ها نجات پیدا کنند.

محمدی با بیان اینکه تهدیدات حالت پویا دارند ممکن است در مدت کوتاهی تغییر کنند بیان کرد: در استان گلستانتهدیدات زیستی، مردم‌محور، تروریستی، سایبری و نظامی از جمله مهمترین تهدیدهای مطرح بوده که به یقین رسالت مهم پدافند غیرعامل شناسایی این تهدیدات و ایجاد پایداری در مقابل آن هاست.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گلستان در پایان گفت: پیرو تأکیدات مقام معظم مقام معظم رهبری که فرمودند"پدافند غیرعامل مثل مصونیت‌سازی بدن انسان است از درون ما را مصون می‌کند، معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد" توجه به پدافند غیرعامل در برابر هر تهدیدی باید در صدر توجهات و برنامه‌ریزی‌ دستگاه‌های مختلف جهت اقدامات پیشگیرانه قرار گیرد.

 

اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

 

اجرای 500 ویژه برنامه مختلف طی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در گلستان

 

 

 

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

امروز پدافند غيرعامل براي ما مهم است. بخش هايي دارند انجام مي دهند، سپاه هم کارهاي خوبي کرده، مطلع هستم. اما در عين حال باز بايستي کار کرد، تلاش کرد و اين امکانات را در اختيار پدافند غيرعامل قرار بدهيد.

تابلو اعلانات

صوت و فیلم