عضویت    ورود
ورود به سایت
» » بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است


بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است

بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: امروزه کشورهایی که طعم خرابی و خسارات ناشی از جنگ، بلاهای طبيعی و... را چشيده اند، جهت حفظ سرمايه های ملّی و منابع حياتی خود توجه خاص و ويژه ای به دفاع غيرعامل نموده و در راهبرد دفاعی خود جايگاه والايی برای آن قايل هستند.

محمد تقی محمدی در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل که در سالن جلسات شرکت گازاستان برگزار شد در تعریف واژه پدافند غیرعامل اظهار کرد: مجموعه اقدامات غير مسلحانه ای که موجب افزايش بازدارندگی، کاهش آسيب پذيری، تداوم فعاليت های ضروری، ارتقای پايداری ملّی و تسهيل مديريت بحران در مقابل تهديدها و اقدامات نظامی دشمن می شود را پدافند غيرعامل می گويند.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل باید در تمام رفتارها و برنامه های زندگی، حاکم و جاری شود تا ما بتوانیم در حفظ سرمایه های ملی، مادی و معنوی جامعه مان نقش درستی ایفا کنیم و آن را برای نسل های بعدی حفظ نماییم.

محمدی خاطرنشان کرد: امروزه کارشناسان و صاحب نظران بر این عقیده اند که بهترین ، جامع ترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی هر کشور و جامعه ای در برابر تهدیدات خارجی استفاده از پدافند غیرعامل است.

وی با تاکید بر اینکه رشد فناوری سبب شکل‌گیری تهدیدات نوظهور هیبریدی یا ترکیبی شده است، تصریح کرد: جنگ هیبریدی استراتژی جدید دشمن است. ویژگی بارز این جنگ این است که تهدیدات دیگر تک بعدی نیست و ترکیبی از عوامل را در بر می‌گیرد، این تهدیدات از حوزه‌های اقتصادی تا سایبری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را در بر می‌گیرد.

محمدی تصریح کرد: اگر فرهنگ پدافند غیرعامل بر مبنای اصول صحیح و مردم محوری برنامه ریزی گردد، موفقیت حاصل می شود، زیرا مردم با آگاهی کامل از موضوع و آموزش های درست می توانند تهدیدها را خنثی و در برابر خطرها به درستی مقاومت کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل افزود: از همین رو آگاه سازی جامعه و مردم در زمینه پدافند غیرعامل بسیار مهم است و در این مسیر باید از ظرفیت های موجود همچون فضای مجازی، رسانه ها، دانشگاهها و آموزش و پرورش و دیگر موارد تأثیرگذار بهره جست.

وی اظهار کرد: پدافند غیر عامل از تاکیدات مقام معظم رهبری است و مدیران ما باید به این مقوله توجه جدی داشته باشند و نیازهای روز جامعه را برآورده نمایند، بنابراین توسعه بدون توجه به مقوله پدافند غیر عامل، کشور را دچار چالش خواهد کرد.

محمدی در خاتمه گفت: امید است با عنایت به رهنمودها و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات دشمن به منظور مصونیت بخشی، تاب آوری و ایمن سازی زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور و استان گلستان با مدیریت انقلابی و کارآمد و با استفاده از توانمندی و ظرفیت دستگاههای اجرایی در تعمیق و نهادینه سازی پدافند غیرعامل در تمامی طرح ها و پروژه ها اقدام شایسته صورت گیرد.

بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است

بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است

بهترین و کم هزینه ترین راه مقاوم سازی در برابر تهدیدات دشمن پدافند غیرعامل است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

تهديد را کاملا جدي بگيريد، يعني به هيچ وجه در محاسبات خودتان از جديت تهديد پائين نيائيد، منتهي تهديد جدي معنايش حتمي نيست، هيچ حتميتي وجود ندارد.

تابلو اعلانات

صوت و فیلم