عضویت    ورود
ورود به سایت
» » ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی است

مدیرکل پدافند غیرعامل:

ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی است

ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: با توجه به اینکه 95 درصد خدمات اداری به مردم به صورت الکترونیک انجام می شود، ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی و خدمت رسان است.

 

محمد تقی محمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان گرگان گفت: پدافند غیرعامل یعنی دفاع بدون سلاح که با توجه به این تعریف یعنی هرگونه اقدامی که در زمان صلح و شرایط عادی، برای مقابله با تهدیدات دشمن انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ماهیت پدافند غیرعامل، دفاع از دارایی‌ها اعم از نیروی انسانی‌، زیرساخت‌ها، داده‌ها، ارزش‌ها ، اصول و ... در برابر تهدیدات است؛ لذا آنچه که در این فرایند مهم است تا میزان خسارات را به حداقل برسانیم رصد و شناسایی آسیب‌ها و تهدیدات است.

محمدی با اشاره به لزوم انجام اقداماتی از قبیل مقاوم سازی، مکان یابی، پراکندگی و غیره اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این جلسات رسیدن به یک شهر پایدار و تاب آوری در برابر انواع تهدیدات است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اجرای سند مطالعات پدافند غیرعامل شهر گرگان را با همکاری شهرداری و فرمانداری و اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان امری ضروری خواند.

وی در ادامه رعایت اصول پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه ای و عمران شهری، رعایت حرائم شریان‌های انرژی و مراکز پرخطر، بلند مرتبه سازی، مکان یابی مراکز با اهمیت بالا، رعایت مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری و پروژه‌های بزرگ را از سوی مسئولین مورد تاکید قرار داد.

محمدی با تاکید بر توجه ویژه مسئولان به پدافند سایبری؛ ایجاد آمادگی و مهارت با اجرای رزمایش‌ها، افزایش آگاهی و دانش مدیران و کارشناسان با برگزاری دوره‌های آموزشی، توان ذخیره سازی اقلام ضروری مواد غذایی، روانسازی تردد شهری و باز کردن نقاط کور ترافیکی، داشتن برق اضطراری برای مراکز با اهمیت بالا و ... را از جمله اقدامات مهم در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد که باید در دستور کار مدیران حوزه شهرستان قرار بگیرد.

ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی است

ارتقاء امنیت سایبری یکی از مأموریت های مهم مدیران دستگاههای اجرایی است

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : محمودی
  • بازدید : 71
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 510

نظرات این مطلب :

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

از جمله چيزهاي بسيار مهم، دفاع غيرعامل است. هر مقداري که مسئوليت و ماموريتش به شما محول مي‌شود.

صوت و فیلم