عضویت    ورود
ورود به سایت


بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان از شهرک صنعتی اترک

بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان از شهرک صنعتی اترک

مدیرکل و کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استان با همراهی شهمرادی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان از شهرک صنعتی اترک بازدید کردند.

کد خبر: 518


برآورد وضعیت اقتصاد کشور و پیش‌بینی سال آینده

 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سال 1392 به دلیل شرایط خاص اقتصاد کشور، به صورت یک سیاست کلی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، وارد ادبیات اقتصادی کشور شد. اهمیت این سیاست تا جایی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی، همواره در سخنرانی‌های خود در بین اقشار مختلف جامعه، اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان برنامه‌ای جامع برای بهبود وضعیت رفاهی جامعه و مقاوم شدن اقتصاد کشور در شرایط بحرانی مانند تحریم، مطرح می‌کنند. 

کد خبر: 80

پدافند اقتصادی

نقش امنیت اقتصادی در جذب سرمایه‌گذاری

نقش امنیت اقتصادی در جذب سرمایه‌گذاری

به طور کلی عدم توجه به رابطه دوسویه بین امنیت اقتصادی و تشکیل سرمایه ریشه بسیاری از مشکلات در فرآیند دستیابی به رشد، ثبات و امنیت ملی است. نگاهی به شاخص‌های مؤثر بر امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه‌گذاری حاکی از آن است که علاوه بر تلاش برای بهبود ساختار اقتصادی کشور و محدود کردن وظایف دولت به نظارت بر بازارها، لازم است که اهتمام بیشتری برای ارتقای قوانین حقوقی مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها (به‌خصوص سرمایه‌گذاری‌های خارجی) و اتخاذ سیاست ثبات در بعد بین‌المللی به کار گرفته شود.

کد خبر: 49


فساد اقتصادی و آثار آن بر مقاوم‌سازی اقتصادی

فساد اقتصادی و آثار آن بر مقاوم‌سازی اقتصادی

 شفافیت و کاهش زمینه‌های ایجاد فساد، از کانال‌هایی است که توجه به آن، باعث افزایش مقاومت اقتصادی می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایران به لحاظ وضعیت فساد با شرایط نگران‌کننده ای رو‌به‌رو شده است که با پیش‌نیازهای لازم برای افزایش مقاومت اقتصادی همخوانی ندارد. بنابراین، شناخت کانال‌های اثرگذاری فساد بر مقاومت اقتصادی ضروری است.

کد خبر: 50


امنیت غذایی و امنیت اقتصادی

امنیت غذایی و امنیت اقتصادی

 جمعیت جهان در سال 2050 فراتر از 9 میلیارد نفر خواهد رفت و برای پاسخگویی به نیازهای غذایی این جمعیت رشد یابنده، سازمان خواربار و کشاورزی پیش‌بینی کرده است که تولید غذا باید تا آن هنگام حداقل 70 درصد افزایش یابد. این در حالی است که تولید غذا به میزان یادشده با تکنولوژی موجود به علت تحلیل رفتن ظرفیت‌های طبیعی و زیست محیطی امکان‌پذیر نیست. 

کد خبر: 51

ارتباط با مدیرکل

بیانات مقام معظم رهبری :

امروز اهميت پدافند غير عامل قاعدتاً براي مسوولين بايستي شناخته شده باشد، اهتمام شما کار را پيش مي برد.

صوت و فیلم